Násilné odobratie Zoji (6). Dievčatko skolabovalo, skončilo v nemocnici + VIDEO !!!! POZOR! IBA PRE SILNÉ POVAHY !!!

31.05.2016 15:24

Tento článok nie je vhodný pre maloletých čitateľov alebo labilných ľudí! Nedalo sa inak, ako začať takto. Príbeh, s ktorým sa na mňa obrátila matka je tak otrasný, že o ňom musíme informovať verejnosť. Poďme však pekne po poriadku.

uOWpWlxnR06LhfpJyGCdcQ-Vysmiate-dievcatko

Dvaja mladí ľudia sa stretnú na liečení. Sú si blízki, trávia spolu veľa času. Ona je z Bratislavy a on, povedzme, z Nitry.

Po liečení sa stretávajú ako im to čas dovolí. Ona krátko po zoznámení zisťuje, že je tehotná. Každý normálny, zdravý, socializovaný pár by sa tešil. Áno, budúca mamička sa teší. A otec? Nevieme, v každom prípade to nedá najavo. Poviete si stres, prekvapenie – jasné kto by nebol vyvedený z miery, veď posedenia s kamošmi v krčme sa končia, ide sa starať o rodinu!

Pani K. je diabetička, a preto sú nutné častejšie pozorovania a hospitalizácia v nemocnici.

Pán B. je vojakom z povolania a je oddaný svojej práci. Hlási sa do misií za SR do Afganistanu. Od partnerky vyžaduje, aby sa vzali. Pani K. nakoniec so sobášom súhlasí.

Takmer počas celého tehotenstva nie sú spolu, sú oddelení buď misiou, alebo nezáujmom.

Po príchode malej Z. na svet sa o dieťatko stará pani K. On je u rodičov a …. nedá sa povedať kde, v každom prípade nie je tam kde má byť, pri svojich dievčatách.

O bábätko neprejavuje záujem, zrejme preto, že je ešte malé a len kričí. Nechce s nimi žiť v spoločnej domácnosti. Na naliehanie matky kupuje byt v Bratislave. Avšak stále nie sú spolu. Oddeľuje ich jeho práca a nezáujem. Keď však spolu sú, na denno dennom poriadku sú urážky, podceňovanie, bagatelizovanie zo strany pana B. Nepriaznivý vzťah dopadne tak, že on podá žiadosť o rozvod, rok a pol po narodení dcérky.

A začne sa boj! Boj o dieťa. Malá slečna má 1,5 roka. Malá má problémy s vylučovaním stolice, je sledovaná v ambulancii, má presne stanovený jedálničiek a režim stravovania. Otec to na stretnutiach nedodržiava. Matka po návrate malej zo stretnutia s otcom má čo robiť niekoľko dní, aby tento problém upravila. Opakuje sa to, ale otec si stále nedáva pozor. Dievčatko otca odmieta, čím ďalej tým viac. Má 2,5 roka, pri násilnom trhaní od mamy kričí, že nechce ísť s otcom. V decembri 2012 dievčatko otvorene začne hovoriť o zvláštnom správni sa otca voči nej. Kúpe ju počas dňa a dozvedá sa čo je to „kúsaná“ pusa, oco takú dával tete.

Tretie narodeniny – dieťa príde domov s plačom. Otec ju opäť bil. Dôvodom bolo to, že chcela, aby bola mama pri nej keď sfukovala sviečku na torte. (fotky z bitia)

13288773_10206268472461649_1594777164_o13321284_10206268472181642_2083514502_o13324000_10206268472301645_1614231842_o

November 2013 – dievčatko je v strašnom psychickom stave. V noci sa budí zo sna, má nočné desy. Pri chystaní sa do postele dievčatko poznamená „nebudeš mi dávať prstík do ritky ako oco“!

December 2013 pred Vianocami – dva dni strávené s otcom. Dieťa sa vrátilo unavené, vystresované. V noci sa opäť budí s plačom, krikom, bojuje s imaginárnym nepriateľom slovami „nechaj ma, pusti ma, nechcem ťa, daj mi pokoj, choď preč, chcem maminku“. Bez prítomnosti mamy nespí, v noci sa pocikáva.

Matka podáva trestné oznámenie na otca za sexuálne zneužívanie. Trestné oznámenie zmietli zo stola – skutok sa vraj nestal!

Matka sa snaží riešiť situáciu na súdoch. Súdy, ako aj sociálne pracovníčky žiada o pomoc. Tej sa jej nedostáva. Maličká stále trpí, otec ju aj naďalej bije a zneužíva. Dňa 24.2.2015 sa dieťa stane svedkom toho, ako otec zaútočí na matku. Dcéra ho celkom odmieta.

Potom okresný súd rozhodne o pridelení dieťaťa  matke s tým, že otcovi dáva možnosť stretávania sa. Dievčatko všetky stretnutia odmieta s komentárom: „Nechcem sa stretávať s otcom, lebo mi robí zle, bije ma a dáva mi prsty do pišulky. Nemám ho rada, lebo mi robí stále zle. Zle robí aj maminke, keď sa s ňou stretne.“

Na to otec podáva trestné oznámenia na matku vo veci marenia výkonu súdneho rozhodnutia. Úrad práce dňa 30.5.2014 vydáva vyjadrenie, že matka marí výkon súdneho rozhodnutia a odporúča súdu, aby konal v zmysle zákonných ustanovení.

A oni aj konajú – pozrite si ako!

Dieťa je psychicky na dne, zosypalo sa a musí ísť do nemocnice.

A stále nemajú kľud. Súdnoznalecký posudok nie je vzatý do úvahy pretože to nezapadá otcovi do jeho profilu. Píše sa v ňom totiž, že k sexuálnemu obťažovaniu došlo. Vyvracia všetky doterajšie posudky. Avšak práve tento je robený renomovaným psychológom a súdnym znalcom špecializujúcim sa na správanie sexuálne zneužívaných detí.

Otec podáva na súdneho znalca sťažnosť na Ministerstvo spravodlivosti!

Krajský súd potvrdzuje rozhodnutie okresného súdu a zveruje dievčatko do osobnej starostlivosti otca a ponecháva na jeho zvážení, kedy bude maličkú vidieť mama. Vôbec neberie do úvahy psychický stav dieťaťa, s dieťaťom nik ani neprehovorí, nik neberie do úvahy silnú citovú väzbu medzi dcérkou a mamou.

Prichádza k ďalšiemu výkonu súdneho rozhodnutia – tento krát v škôlke!

Dieťa kričí, plače, že nechce ísť k otcovi. MUSÍ, otec sa rozhodol. Matka sa nevzdáva a bojuje, píše, sťažuje sa na príslušné orgány, žiada prezidenta o pomoc – bez úspechu. A tak sa dostala k nám – Združenie “Deti patria Rodičom”. My to tak nenecháme. Pozorne si prezrite video.

V tomto prípade už nejde „len“ o nesprávny výkon rozhodnutia ako pri Marcusovi. Tento krát ide o zvláštne a nepochopiteľné rozhodovanie súdov. Nepochopiteľné správanie sa sociálnych pracovníčok a neziskovej organizácie, ktorá má zastrešovať výchovné opatrenia nad rodinou!

Všetko, len nie v najlepšom záujme šesťročného dievčatka ……

Monika Onderková, Združenie “Deti patria Rodičom”